Noční let

Noční let - Recenze

21. ledna 2011 v 12:48 | LaRhette
larhette
Háretix byl zase tak hodný, že mi naskenoval krátkou recenzi filmu Noční let z časopisu Cinema.

Nejprve něco málo k obsahu filmu, pokud ho znáte, přeskočte celý odstavec :).
Lisa Reisert (Rachel McAdams) nerada létá, čeká jí ale neuvěřitelná hrůza během nočního letu domů do Miami. Brzy po vzlétnutí prozradí zpočátku sympatický spolucestující Jackson Rippner (Cillian Murphy) Lise ten pravý důvod svého pobytu na palubě - zavraždění politika a celé jeho rodiny a Lisa se tak stává součástí jeho plánu. Pokud odmítne spolupracovat, jejího otce zastřelí nájemný vrah, který čeká na Jacksonův telefonát. Lisa je uvězněna v obřím letadle letícím bezmála 10 kilometrů nad zemí, nemá kam utéct a koho volat o pomoc, aniž by přitom ohrozila život svůj, otcův nebo ostatních lidí na palubě. Miami se blíží a Lise zoufale ubíhá čas k nalezení řešení, kterým zpacifikuje zločince na vedlejším sedadle a zabrání tak mnohonásobné vraždě.

Recenzi si můžete přečíst ZDE.

Noční let

10. srpna 2007 v 13:30 | LaRhette


Originální název - Red Eye
Žánr - drama / thriller
Rok výroby - 2005
Délka - 85 min.
Režie - Wes Craven
Obsazení - Rachel McAdams (Lisa Reisert), Cillian Murphy (Jackson Rippner), Brian Cox (Joe Reisert), Jayma Mays (Cynthia)....
Obsah - Lisa Reisert (Rachel McAdams) nerada létá, čeká jí ale neuvěřitelná hrůza během nočního letu domů do Miami. Brzy po vzlétnutí prozradí zpočátku sympatický spolucestující Jackson Rippner (Cillian Murphy) Lise ten pravý důvod svého pobytu na palubě - zavraždění politika a celé jeho rodiny a Lisa se tak stává součástí jeho plánu. Pokud odmítne spolupracovat, jejího otce zastřelí nájemný vrah, který čeká na Jacksonův telefonát. Lisa je uvězněna v obřím letadle letícím bezmála 10 kilometrů nad zemí, nemá kam utéct a koho volat o pomoc, aniž by přitom ohrozila život svůj, otcův nebo ostatních lidí na palubě. Miami se blíží a Lise zoufale ubíhá čas k nalezení řešení, kterým zpacifikuje zločince na vedlejším sedadle a zabrání tak mnohonásobné vraždě.
 
 

Reklama